Günlük Hayat, Tüm Yazılar

Gül ki güller açsın PİTSTOP’ ta

Pitstop ekibinin güler güzlü simalarından Dilek Macur’ un Pitstop ile serüveni, tam 10 yıl önce başladı. O artık ajansın hafızası. Dile kolay, tam 10 yıl. 10 yılda Dünya’da, Türkiye’de ve Pitstop ofisinde çok şey değişti. Dünya döndü 40 mevsim geçti. Amerika’da Obama başkan seçildi. Pop müziğinin kraliçesi Amerikalı şarkıcı Madonna, Türkiye’de konser verdi. Türkiye’de yeşil alanlara sahip çıkmak için halk ayaklandı. Madonna’nın da aralarında olduğu pek çok sanatçı Türkiye’nin bu direnişinde arkasında olduklarını belirtti. Bu çabalara karşılık, on yıl öncesine kıyasla Türkiye artık daha az yeşil…

Dünya’da bunlar olurken Pitstop ofisinde de çok şey değişti. Ajans artık daha hareketli ve Dilek Macur artık daha yoğun. O bu durumdan şikayetçi değil. Bazen on yıl önceki sakin günleri aradığını söylese de bu süreçte çok şey öğrendiğini, genel anlamda huzurlu olduğunu belirtiyor. Ofis asistanlığı pozisyonunda başladığı işini muhasebe, satın alma, matbaa işleri takip etti. Şu anki görevi ise müşteri temsilciliği.

Ajansta tüm organizasyon işleri Dilek’ten soruluyor. Onca kişiyi aynı anda organize etmek herkesin üstesinden gelemeyeceği işlerden biri. “Organizasyon Başkanı” lakabını hakkıyla taşıyor.

Pitstop onun için sadece iş değil. Aynı zamanda aile ve dostluk da demek. Pitstop’ı sanki evi gibi, arkadaşı gibi “huzurlu ve eğlenceli” olarak tanımlıyor. Sanırım bu başarısını ve geri kalan her şeyi özetliyor.

Biraz da Dilek Macur’un genelde neler yaptığına, nasıl yaptığına bakalım:

Birçok insan gibi onun da takıntıları, olmazsa olmazları, kuralları var.

Saçlarının düzgünlüğü ve çay önemli onun için. Hafta içi her sabah öncelikle kuaföre uğrayarak saçını taratıyor. Gerçekten uyanabilmek için kahvaltıyla beraber muhakkak en az ki fincan çay içiyor. Yemek yapmayı seviyor fakat bir kuralı var, mutfakta tek başına olmak. Tatlı yapmayı yemek yapmaktan daha çok seviyor muhallebili tel kadayıf, mozaik pasta ve yalancı tavuk göğsü iyi yaptığı tatlılar arasında. Bu arada marifetleri tatlılarla sınırlı değil. Mercimek köftesi ve kısırı da iyi yaptıkları listesinde sayıyor.

Televizyonla arası pek iyi değil çünkü daha çok müzik dinlemeyi seviyor. Onu rahatlatacak tek aktivitenin yüzme olduğunu belirtiyor. ‘Aslında ne yapmak isterdin?’ sorusunu da “Aslında dansçı olmak veya Uzakdoğu sporlarıyla uğraşmak hayalimdi. Hatta yeteneğim olsa yağlı boya resim yapmak çok isterdim. Bu isteğim TRT’de sürekli izlediğim Bob Ross yüzünden olabilir.” diye tam ondan beklenildiği gibi espri ile cevaplıyor.

Görünen o ki Dilek Macur, dans pistlerinde göstereceği atraksiyonları, Uzakdoğu sporlarında savuracağı estetik hareketleri, tuvallere koyacağı canlı renkleri ile Pitstop’ta aslında yapmak istediklerini yapıyor. O, Pitstop’ın 10 yıllık renkli tarihinde bir simge.

Etiketler: Pitstop

Bunlar da ilginizi çekebilir