Günlük Hayat, Tüm Yazılar

Metal formunda bir marka temsilcisi: Nilay Büyükçam

Müzik tarihinde ilk kez Beatles’ın Yellow Submarine albüm kapağında John Lennon’ın sergilediği bir isyan işareti olarak karşımıza çıkan Devil Horns, uzun yıllar Rock ve Metal müziğin simgesi oldu. Günümüzde hemen her fotoğraf karesinde ya da alakalı-alakasız müzik etkinliğinde karşımıza çıkan bu simgenin gerçekten hakkını veren bir arkadaşımızla tanıştıralım sizi.

Nilay 28 yaşında. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Sosyoloji Bölümü mezunu. Yakında meslek hayatının 5’inci yılına girecek olan Nilay, bu sürenin tamamını sağlık iletişimi alanında marka yöneticiliği yaparak geçirmiş. “Bu mesleği lisans eğitimimde edindiğim deneyimi kullanabileceğim iyi bir alan olarak gördüm. Bir yandan da kişiliğim gereği insanlarla sürekli iletişim halinde olmayı sevdiğim ve organizasyon yeteneğim ile uyum göstereceğini düşündüğüm için seçtim. Aşırı planlı olmamın ve düzen takıntımın da bu işte çok faydasını gördüm.” diyor.

Konu müziğe geldiğinde Nilay’ın hanım hanımcık görünüşü sizi yanıltmasın. Megadeth, Judas Priest, Iron Maiden ve Scorpions hayranı old school bir metalci var karşımızda. Müzik onun en büyük hobisi, hatta kendi deyimiyle ’yaşama sebebi’. Son yıllarda Ghost ve Tribulation gibi nispeten yeni grupları da radarına alan Nilay, Türkiye’de gerçekleşen çoğu konseri kaçırmadığı gibi tatil programlarını yurt dışı festivallerine göre planlıyor.

Günün her vakti güler yüzüyle görebileceğiniz nadir insanlardan biri Nilay. Kendisini çok konuşkan, fazlasıyla sosyal ve atik olarak tanımlarken şöyle devam ediyor: “Hayatta her zaman keyifli olmaya, dostlarım ve sevdiğim insanlarla çepeçevre etrafımı sarmaya ve yaşadığım hayatı hem çekilir hem de güzel kılmaya gayret ediyorum. Genel olarak hangi durumun içerisinde olursam olayım kendimi mutlu edecek bir yön bulmaya, olaylara farklı bakmaya çalışırım.” Bu bakış açısı, bende eski denizcilere yön gösteren Kuzey Yıldızı’nı çağrıştırdı. Nilay da çevresindeki insanlara mutlu olmanın yollarını gösteriyor ve açtığı yolda sevdiği insanlarla birlikte ilerliyor.

Nilay’ın hiç azalmayan pozitif enerjisi dışarıda arkadaşlarına ve çevresine yansırken, evinde özenle büyüttüğü sayısız bitki de bu sevgiden nasibini alıyor. İrili ufaklı birçok bitkiye anne şefkati ile bakan Nilay hem yaşamayı hem de yaşatmayı seviyor.

Pitstop ailesinin metalhead’leri arasında yerini alan Nilay’a, tüm kalbimizle Welcome to the Jungle diyoruz 🤘

Etiketler: Pitstop

Bunlar da ilginizi çekebilir