Teknoloji ve Dijital Dünya, Tüm Yazılar

Instagram Guides: Nedir? Ne İşe Yarar?

Instagram geçtiğimiz günlerde yeni bir içerik biçimini duyurdu: Instagram Guides (Instagram Kılavuzları).

Instagram Guides Nedir?

Instagram Guides, Instagram’da içerik paylaşmak ve tüketmek için yeni bir yol; kullanıcıların takip edebileceği, belirli bir konuya odaklanmış, çeşitli kaynaklardan derlenerek düzenlenmiş bir gönderiler serisi. Bu tip bir içerik, özellikle adım adım uygulanabilecek öneriler için uygun.

Instagram, yeni içerik tipinin uygulaması için öncelikle sağlık uzmanları ve organizasyonlarına odaklanacağını belirtmiş. Böylece COVID-19 salgını ve bağlantılı tedbirlerden etkilenen insanların erişebilecekleri bir bilgi kaynağı oluşturmak istediğini ifade etmiş.

18 Mayıs 2020’de yayımlanan duyuruda, “İçerik üreticilerinin uzman organizasyonlarla bağlantıya geçerek, sağlığınızı nasıl koruyacağınız, çevrenizle nasıl bağlantıda kalacağınız ya da endişe veya kederle nasıl başa çıkacağınız konusunda tavsiyeler içeren kaynaklar paylaşmasının” hedeflendiği açıklanmış.

Bu yüzden bu içeriği, en azından ilk etapta, belirli hesaplar kullanabileceklermiş. Örnek olarak şu hesaplar listelenmiş: @afspnational@heads_together@vitaalere@klicksafe@headspace_aus@deepikapadukone@sudahdong ve @eenfance

Instagram Guides Nasıl Kullanılır?

Guides’a ulaşmak için hesabın profiline gelip ortadaki Guides ikonuna tıklamak gerekiyor.

Guides sekmesine geçince karşınıza bir liste geliyor. Bu listede her öğenin üzerinde, içinde kaç gönderi olduğu yazıyor.

Bir Guide’ı açtıktan sonra, sağ üstteki uçak ikonuna tıklayarak hikayelerde paylaşabiliyorsunuz.

Instagram, Guides’ın yakın zamanda Keşfet sayfasından da erişilebilir olacağını duyurmuş.

Kaynaklar

  1. Instagram açıklaması/
  2. Later blog

Etiketler: İpucu

Bunlar da ilginizi çekebilir