Günlük Hayat, Tüm Yazılar

Pitstop’a uzanan Nadide bir yolculuk…

Kimi tek bir amaç için doğar. Müzisyen veya sporcu olmak, edebiyatla ilgilenip satırlar arasında kaybolmak gibi. Nadide’nin amacı ise kendini iyi ve mutlu hissettiği şeyleri yapıp hayattan keyif almak olmuş. Pitstop’un yeni Grafik Tasarımcısı Nadide’nin çocukluğundan bugüne uzanan hikayesine eşlik etmek için zaman kapsülümüze atlayın!

Nadide’nin ilkokul yıllarında hafızasında kalan en eğlenceli aktivitesi, hafta sonu gazetelerindeki haberleri kamera karşısında sunuyor gibi ayna karşısında spikerlik yapmakmış. Ortaokulda sektör değiştiren Nadide voleybola merak salmış. Smaçör ve pasör olarak arka alanda uzun yıllar oynamış.

Yıllar geçerken ilgi alanları da değişmeye devam etmiş. Dansa olan tutkusu, uzun bir süre tango, salsa ve çaça yapmasına vesile olmuş. Hatta coşkuyla milli bayramları kutladığımız o güzel zamanlarda, eski Ali Sami Yen stadyumunda dans etmişliği bile var Nadide’nin. Bir dönem matematik öğretmenliğine heveslenen Nadide, sonrasında bilişim teknolojilerine ilgi duyarak yeni heyecanlara yelken açmış. Şaşırdık mı? Pek değil.

Sonrasında ‘Ben neden web tasarımı yapmıyorum ki’ demiş ama aradığını kodlarda değil, görsellerde bulmuş. Global bir reklam ajansına girerek önce stajını tamamlamış, ardından 1 yıl süresince grafik bölümünde görev almış. Hikaye burada bitti sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Sırada Marmara Üniversitesi’nde Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı, Basım Yayın Teknolojileri programını bitirmek var. Nadide bu kez mesleğini gerçekten çok sevmiş olacak ki, aklını da kalbini de Grafik Tasarım alanına park etmiş.

Pandemi öncesinde seyahat etmeyi çok sevdiğini söyleyen Nadide, bugünlerde evdeki 2 harika kedisiyle zaman geçiriyor. Yaratıcılığın mutfağı kadar evin mutfağında da iyi olduğunun altını çizen Nadide, herkesi ‘Nadide Lezzetler’ isimli YouTube kanalına bekliyor. Kanalda Nadide’nin kendi imzası olan tarifler bulabileceğiniz gibi, istek ve önerilerinizi de paylaşabilirsiniz. Son olarak Pitstop’la yolunun kesişmesinden çok mutlu olduğunu ekleyen Nadide’yle tanıştığımız için biz de kendimizi şanslı hissediyoruz. Aramıza hoş geldin.

Etiketler: Pitstop

Bunlar da ilginizi çekebilir